1919media

1919media

1919media

Utóélet: A 2013-as Fradiverők

2020. november 05. - Jakus Barnabás

Szinte napra pontosan hét évvel ezelőtt, 2013. november 10-én a Haladás varázsolt valami szépet a Puskás Ferenc Stadionban. Sima, három-nullás győzelmet arattunk a Ferencváros ellen és felléptünk a dobogó harmadik fokára.

ns-20131111-01-20131110_1.jpg

Ha rangsorolni kellene, hogy a 2010-es évekből melyik volt a kedvenc Haladásom, habozás nélkül ezt a 2013-as őszi csapatot mondanám. Ekkor tényleg mindenki szombathelyi volt a keretben és a stábban, a Rohonci út valódi bevehetetlen erődöt jelentett és idegenben is hoztuk a pontokat, győzelmeket, mindez látványos, szép játékkal is párosult.

Kapunkat Rózsa Dániel őrizte, aki a bajnokság végén a válogatottba is meghívót kapott. Védelmünk kulcsemberei Guzmics Richárd és Devecseri Szilárd voltak, jobb oldalon Schimmer Szabolccsal, balon a nyáron Veszprémből szerződtetett Bosnjakkal vagy a Legendával, Tóth Péterrel.

Középpályássorunk is erős volt: itt érdemes kiemelni Fehér Zoltánt, akinek új pozíciót talált Artner Tamás (ősszel három gólig jutott), de fontos szerepe volt Iszlai Bencének is. Nagy Gábor és Simon Ádám szintén magára ölthette az idény végén a válogatott mezét, Halmosi Péter – a kapitány – a másodvirágzását élte, hat találatot ért el abban az idényben.

A támadósorunkba elkélt volna az erősítés, de a kiszemelt légiósok anyagi igényei és a klub lehetőségei eltértek egymástól. Így a gólszerzés feladata Radó Andrásra hárult, illetve Ugrai Roland is fontos találatokat szerzett.

paa8f5505df9955e4111eafd7b5ee3374_1.jpg

Érdemes még kiemelni a fiatalok közül Németh Máriót (alig múlt tizennyolc, amikor hatalmas bombagólt rúgott a Lokinak), Gyurján Bencét és már akkor feltűnt a keretben Medgyes Zoltán is.

Döcögősen kezdtük a bajnokságot, majd augusztus végére, szeptemberre egyre jobban belejöttünk és novemberre már a középmezőny elején álltunk úgy, hogy mindössze két idegenbeli vereséget szenvedtünk. A Ferencváros elleni rangadó kezdete előtt a szurkolótársakkal azt számolgattuk, hogy ha 3:0-ra nyernénk, beérnénk a Diósgyőrt és a válogatott-szünetet (amikor amúgy a mi nemzeti csapatunk nem játszott, az MLSz nem akart lekötni barátságos meccset a fájó bukaresti és a súlyos amszterdami vereségek után) már a dobogón töltenénk. Ez nem ígérkezett egyszerű feladatnak, mert bár az a Ferencváros nem volt annyira eleresztve az anyagiakat tekintve, mint a mostani, de így is zongorázni lehetett a két klub költségvetése közötti különbséget.

Ahogy azt várni lehetett, az első percekben nekünk rontott a Fradi, de védelmünk állta a sarat, Devecseri szépen szerelte Bödét, aki tizenegyest reklamált. Aztán a 9. percben Iszlai remekül indította Nagy Gábort, aki középre adta Radónak. Fiatal támadónk a szellősen védekező fradisták között Halmosi elé tálalt, aki levette a labdát és Jova közreműködésével a kapuba juttatta azt. Ünnepelt a jó kétszáz fős vendégtábor!

p12fc93bd6317232198e8781c60226cd5_1.jpgCsak a Hali álé!

A 22. percben egy keresztlabdára csapott le Bosnjak, villámgyorsan elszáguldott, az alapvonalról középre tálalt, ahol senkitől sem zavartatva érkezett Ugrai és kilőtte a kapu alsó sarkát., 0:2!

A második félidőben igyekezett kozmetikázni az eredményen a Ferencváros, de az érdemi kérdések a 64. percben eldőltek, Nagy Gábor indította kiválóan a pálya közepéről Halmosit, aki begyalogolt a tizenhatosig, majd a kijövő Jova mellett megrúgta csapata harmadik, önmaga második gólját. A hosszabbítás utolsó percében egy szögletet követően jöhetett volna a slusszpoén, de Iszlai kísérletét blokkolni tudta egy védő.

ns-20131111-0405-20131110-scaled_1.jpgA Nemzeti Sport másnapi beszámolója

Hosszú ünneplés vette kezdetét, tőlünk zengett a Puskás Ferenc Stadion. A folytatás már nem alakult ilyen dicsőségesen, a szezon végére sérülések és eltiltások miatt elfogyott a keret. És bár tavasszal ismét felkapaszkodtunk a dobogóra, májusra megint elmaradtak a győzelmek. Aztán 2014 nyarán ez az erős Haladás széthullott, mert nem sikerült megegyezni a lejáró szerződésű játékosok többségével. Kezdődhetett a csapatépítés ismét…

Tóth Péter felhagyott a profi labdarúgással, osztrák alsóbb osztályban vezetett le, mellette a HVSE-nél kezdett edzői karrierbe. Guzmics Richárd csak szeptemberre talált csapatot, a lengyel Wisła Kraków szerződtette, ahol rövid időn belül a gárda kulcsjátékosa lett. Teljesítményének köszönhetően 2015 őszén ismét meghívták a válogatottba, ekkor már Serie A-s csapatok is figyelték, ám 2016 decemberében Kínába igazolt. Onnan tavaly januárban Pozsonyba vezetett az útja, de a Slovannál nem számoltak vele, jelenleg Mezőkövesden szerepel.

Fehér Zoltán 2016-ig maradt a Haladásnál, de Mészöly Géza idejében már kevesebb lehetőség jutott neki, így Sopronba szerződött. Iszlai Bence 2017 nyarán hagyta el a Halit, Mezőkövesden folytatta pályafutását, jelenleg a Diósgyőri VTK-ban focizik. Simon Ádám 2015-ben bajnok lett a Videotonnal, aztán egy rövid gyirmóti és szombathelyi időszakot követően Paksra szerződött, napjainkban a Szeged-Csanád GA tagja. Nagy Gábor Újpestre került, majd a ZTE-ből vonult vissza, mostanság Felcsúton dolgozik az akadémia játékosmegfigyelőjeként.

pc6e61ea9d09f2b9a2f6fe0d14a5a54a3_1_1.jpgHalmosi-gólöröm

Halmosi Pétert 2014 nyarán hívta a bajnok Loki, de mégis maradt Szombathelyen. Még tovább öt éven át szolgálta nevelőegyesületét, de az utolsó félévében már nem lépett (nem léphetett…) pályára. Jelenleg a megyei I. osztályban szereplő Király SE-t erősíti, ahol a hónap játékosának választották nemrég.

Ugrai Rolandot már 2014 januárjában elvitte a Ferencváros, ahonnan másfél évvel később visszatért Szombathelyre. Játékperceivel elégedetlen volt, így inkább váltott és 2016 nyarán Diósgyőrbe szerződött, ahol eleinte sérülések hátráltatták. 2017 őszére formája feljavult, még a válogatottba is meghívták, ahol góllal debütált. Egy évvel később légiósnak állt, a görögországi karrierje bíztatóan indult, aztán kikerült a kezdőcsapatból. Idén az év elején hazatért, Kispestre írt alá.

Radó Andrástól nagy karriert vártunk mi szurkolók, örültünk neki, hogy akkor tavaszra is maradt a csapatnál, pedig többek között a belga Genk is vitte volna. Fél évvel később már inkább szeretett volna váltani, de az érte kapott ajánlatokat nem fogadta el a Haladás vezetősége, majd augusztusra meg is sérült. 2015 áprilisára-májusára nyerte vissza régi formáját, és bár Mészöly Géza marasztalta Szombathelyen, ezúttal már nem sikerült megtartani, megvásárolta a Ferencváros. A Fradival ugyan bajnok lett, de nem sikerült állandó helyet szorítania magának a kezdőcsapatban. 2017 januárjában egy ideig tartotta magát a pletyka, hogy kölcsönben visszatér a Haladásba, de ez a transzfer nem valósult meg. Felcsútra vezetett az útja, onnan tavaly nyáron Zalaegerszegre szerződött. Tavaly rekordalacsony gólszámmal lett gólkirály, de ez sem ért külföldi szerződést, az NB2-es Vasashoz igazolt.

Artner Tamás 2014 október végéig irányította a Haladást, akkor a gyenge szereplés miatt menesztették. Az anyagi gondokkal küszködő Dunaújvárost majdnem benntartotta, azt követően dolgozott még Ajkán, Kaposváron és Zalaegerszegen is, jelenleg a győri akadémia szakmai igazgatója.

A 2013-as Fradiverők közül ma is tagja a csapatunknak Rózsa Dániel, Schimmer Szabolcs, Bosnjak Predrag, Devecseri Szilárd, Németh Márió.

Fotók: haladasfc.hu; Nemzeti Sport

A bejegyzés trackback címe:

https://1919media.blog.hu/api/trackback/id/tr5416275352

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása