1919media

1919media

1919media

Aktuális ellenfelünk: Debreceni VSC

2018. március 27. - Jakus Barnabás

Az elmúlt 15 év legsikeresebb csapatát fogadja Szombathelyen a Haladás. A Loki hétszer nyert bajnokságot, megjárta a Bajnokok Ligája és az Európa Liga főtábláját is. Az új stadion elkészülte óta azonban el-elmaradnak a kiugró eredmények a cívisvárosban.

haldeb.PNG

Debrecenben a negyvenes évek elejéig a DEAC néven alakult, majd később vasutaskézbe kerülő csapat csak a második számú egylet volt, s rendre a regionális ligákban szerepelt, ellenben a Bocskaival, mely 1930-ban Magyar Kupát nyert, majd később lehanyatlott. A DVSC 1942-ben jutott fel először az élvonalba.

A szocializmus évtizedei alatt többször is megváltozott a klub neve, egy ideig viselték a Lokomotív és a Törekvés nevet is, 1979-ben összeolvadtak a Munkással, a Nagyerdei Stadionba költöztek, és még színt is cseréltek (sárga-kékre, igaz ezt már a két világháború között viselték), tíz évvel később különváltak, és hazatértek eredeti pályájukra (Vágóhíd utva). Ekkortájt nem számított meghatározó élvonalbeli csapatnak a Debrecen, megjárták a harmadosztályt is.

Panorámakép a Vágóhíd utcából. Az 1990-es évekig játszottak itt a vasutasok

Az első sikerek az 1990-es években érték a klubot, a mindmáig közkedvelt, 2008-ban elhunyt Garamvölgyi Lajos vezetésével. 1995-ben harmadikok lettek az NB1-ben, ’99-ben kupát nyertek. 2001-ben majdnem kiesett a Loki, de a BKV Előre visszalépett, így maradhattak az élvonalban. Két évvel később már a dobogót ostromolták, a bajnoki címre 2003-ban és 2004-ben is nagy esélye volt a piros-fehéreknek, de az utolsó fordulók nem alakultak számukra kedvezően. A nemzetközi kupában megverték a Wolfsburgot, és izgalmas meccset vívtak a francia Bordeaux ellen.

2005-től páratlan sikersorozat vette kezdetét, 2012-ig bezárólag hatszor nyerték meg az NB1-et a cívisvárosiak. Eredményeiket a jó képességű saját nevelésű játékosaiknak (például Bernáth Csaba, Mészáros Norbert), a külföldről visszaigazolt magyarjaiknak (Halmosi Péter, Dombi Tibor) és a minőségi légiósaiknak (Bogdanovic, Sidibé) is köszönhették, a pénzügyi háttérről a kaszinókban utazó Szima Gábor tulajdonos gondoskodott.

Egy ismerős arc, aki eltiltás miatt a szombati meccset biztosan kihagyja

2009-ben történelmet írt a Loki, Herczeg András (igazi ősdebreceni sikeredző, jelenleg is ő irányítja a csapatot) tanítványai bejutottak a BL-be! 42 000 néző szurkolt a csoportmeccseken a Puskás Stadionban, a csapat pontot ugyan nem szerzett, de tisztességesen helyt állt a Liverpool, Lyon, Fiorentina trióval szemben. Egy év múlva az EL-ben szerepelhettek Coulibalyék, ahol megverték a Sampdoriát.

A nemzetközi kupákért, játékosok értékesítéséért kapott pénzből a klub az utánpótlását fejlesztette, a Pallagon működő akadémia a legjobbnak számít az országban a belga Double Pass felmérései alapján. Innen került ki a válogatott Balogh Norbert (Palermo) is.

A stadiont többször megígérték a szurkolóknak, de csak 2013-ban kezdődött meg az építése a Nagyerdőben. A húszezer néző befogadására alkalmas létesítményt 2014. májusában adták át. Ebben az évben lett utoljára bajnok a Debrecen, Kondás Elemér irányította akkoriban a csapatot, aki hiába nyert veretlenül bajnokságot a piros-fehérekkel, a szurkolók nem kedvelték igazán, viszonyuk az utolsó években nagyon megromlott.

Megfestettünk volna, de erre sem fért ki az arcod! Üzenték a drukkerek Kondásnak

A tulajdonos Szima Gábor a kaszinópiacban történt változások miatt a nyerőgépek működtetésére állt át, ez azonban kevesebb bevétellel járt, az eredmények kezdtek elmaradozni, nemzetközi szinten mindenképp. 2015-ben és 2016-ban is bronzérmet ünnepelhettek Kondásék, de az EL-ben a rájátszásig egyszer sem sikerült eljutni.

A rossz idénykezdés után Kondás 2016. július végén felállt a kispadról, helyét két meccsre az időközben utánpótlásvezetővé avanzsált Herczeg András vette át, a végleges megoldás a portugál Leonel Pontes lett. Vele sem indult meg felfelé a Debrecen, a telet a kiesőhelyek környékéről várhatták. Hiába érkezett a Fiuméből Handzic, és a Portotol kölcsönkapott, kétmillió eurós piaci értékkel bíró Szuk Jun-Dzsun, a Loki helyzete nem javult, mígnem az utolsó fordulóra visszatért Herczeg András, és a Diósgyőr 3:0-s kiütésével sikerült kivívni a bennmaradást.

Impozáns látványt nyújt az új stadion, melyre sokat vártak a debreceni szurkolók

Herczeg a következő idényt is vállalta, a gyéren muzsikáló légiósok helyett saját nevelésű fiatalokhoz (Bényei, Varga Kevin) nyúlt. Az első győzelemre augusztus végéig várni kellett, de utána hónapokon át megállíthatatlannak tűnt a DVSC, fel is kúsztak a tabella harmadik helyéig.

Télen csak egy cserekapus érkezett, a keret egyben maradt. A tavaszt azonban rosszul indította a Loki, mindössze egy pontot szereztek, a többi mérkőzésüket elveszítették. A tréner inkább hátrafelé tekintget, minél előbb szeretnék bebiztosítani élvonalbeli tagságukat.

F.i.: dvsc.eu, LokiBlog, 24.hu, haon, magyarfutball.hu, transfermarkt.de

A bejegyzés trackback címe:

https://1919media.blog.hu/api/trackback/id/tr6613784740

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása